Գնդապետ Արսեն Կոտոյանի հրամանատարությամբ գործող զորամասի անձնակազմին շ Übersetzung - Գնդապետ Արսեն Կոտոյանի հրամանատարությամբ գործող զորամասի անձնակազմին շ Englisch wie soll ich sagen
Գնդապետ Արսեն Կոտոյանի հրամանատարու
Գնդապետ Արսեն Կոտոյանի հրամանատարությամբ գործող զորամասի անձնակազմին շնորհավորելու էին եկել ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ԶՈւ ԳՇ հետախուզական վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանը, մայրաքաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքի հանրակրթական դպրոցների տնօրեններ ու ՆԶՊ ուսուցիչներ:
ՄԵԿՆԱՐԿԵՑ 2015 ԹՎԱԿԱՆԻ ՁՄԵՌԱՅԻՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼԸՆշված ժամին, երբ անձնակազմը կանգնած էր հանդիսավոր տողանի, պահակախումբը շարահրապարակ բերեց փառապանծ զորամասի մարտական դրոշը, որին հաջորդեց գնդապետ Ա. Կոտոյանի համապատասխան զեկույցը ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յ. Խաչատուրովին: Վերջինս, ընդունելով զեկույցը, ողջունեց և շնորհավորեց զորամասի անձնակազմին ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ: Ի պատասխան հնչեցին անձնակազմի հաղթական ոգեշունչ հուռան և Հայաստանի Հանրապետության օրհներգը: Այնուհետև, կարճատև ելույթից հետո զորամասի հրամանատարի ԱՀՏԱ գծով տեղակալ, փոխգնդապետ Ա. Դանիելյանը տոնական միտինգը հայտարարեց բացված:
Ելույթ ունենալով՝ զորամասի հրամանատար գնդապետ Ա. Կոտոյանը հետադարձ հայացքով գնահատեց անցած՝ 2014թ. ուսումնական տարին եւ նշեց, որ զորամասի ստորաբաժանումների շնորհիվ կանխվել են հակառակորդի կողմից մեր երկրի պետական սահմանի խախտման, դիվերսիոն գործողությունների իրականացման մի շարք փորձեր: Մարտական առաջադրանքի կատարման և արժանապատիվ ծառայության համար անցած տարում զորամասի մի շարք զինծառայողներ են պարգևատրվել կառավարական և գերատեսչական մեդալներով, 103-ը արժանացել են գերատեսչական պատվոգրերի ու շնորհակալագրերի, վերադաս հրամանատարությունը արժեքավոր նվերներով է խրախուսել 106 զինծառայողի: Անդրադառնալով սկսվող ուսումնական տարվա խնդիրներին՝ գնդապետ Ա. Կոտոյանն ասաց.
-Որպես հրամանատար՝ համոզված եմ, որ հետևողական աշխատանքի միջոցով ամբողջովին կկատարենք ուսումնական ծրագրերի պահանջները, կհարստացնենք մեր գիտելիքներն ու փորձը: Մեր զինծառայողներն ու ստորաբաժանումները պատրաստ են ցանկացած իրավիճակում ամբողջությամբ կատարել մարտական առաջադրանքը:
Ուսումնական տարվա մեկնարկի առիթով զինակիցներին ողջունեց կրտսեր սերժանտ Լևոն Մովսիսյանը: Այնուհետև ելույթ ունեցավ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը.
ՄԵԿՆԱՐԿԵՑ 2015 ԹՎԱԿԱՆԻ ՁՄԵՌԱՅԻՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼԸ-Ձեր զորամասի համար 2014 թվականը հեշտ տարի չէր, բայց դուք կարողացաք բոլոր առաջադրանքներն կատարել հաջողությամբ՝ ապացուցելով, որ եղել ու մնում եք զինված ուժերում լավագույններից մեկը, զորատեսակի առաջատարը: Իրադարձությունները ցույց են տալիս, որ ընթացիկ տարին լինելու է է՛լ ավելի դժվարին: Հակառակորդն աշխուժացել է առաջնագծում, և որքան մոտենա ապրիլի 24-ը՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի օրը, այնքան ավելի աշխուժանալու է: Դրա համար դուք պետք է ճիշտ օգտագործեք ուսման ժամանակը և միշտ պատրաստ լինեք: Այո՛, սահմանին կան բախումներ և դեռ լինելու են, իսկ թե դրանք կվերածվե՞ն ծավալուն պատերազմի, կամ՝ ոչ, կախված է ձեզնից՝ մեր բանակի յուրաքանչյուր զինվորից, յուրաքանչյուր զինվորական ստորաբաժանումից: Եթե մենք ունենանք բավարար մարտունակություն և սահմանային բախումների ժամանակ հակառակորդին ցույց տանք մեր ուժը, ի չիք կդարձնենք նրա նենգ մտադրությունները և կապահովենք մեր երկրի, մեր ժողովրդի խաղաղությունը: Ես կրկին ու կրկին շնորհավորում եմ ձեզ, ձեզ և ձեր ընտանիքների անդամներին ցանկանում եմ առողջություն և հաջողություններ:
Տոնական միտինգն ավարտվեց զորամասի ստորաբաժանումների հանդիսավոր երթով:
♦♦♦
Միտինգի ավարտին գնդապետ Ա. Կոտոյանը հրավիրեց վարչակազմի և ստորաբաժանումների հրամանատարների խորհրդակցություն` ճշտելու հետագա անելիքները: Կրտսեր հրամանատարների ղեկավարությամբ ստորաբաժանումներն սկսեցին մարտավարաշարային պարապմունքներն առաջին օրվա համար նախատեսված ջոկ-դասակ կազմերով: Փոխգնդապետ Ա. Հարությունյանի ստորաբաժանումում ընդհանուր գործողությունները ղեկավարում էր կապիտան Գ. Մուրադյանը:
Անվտանգության կանոնների պահպանման հրահանգավորումից հետո, մինչ կսկսվեին վարժանքները, մայոր Ս. Սարգսյանը զորամասի հրամանատարության և գործընկեր սպաների անունից շնորհավորեց կապիտան Տ. Հովհաննիսյանին ծննդյան 33-ամյակի կապակցությամբ: Ինչպես եւ նախատեսված էր, պարապմունքներն սկսվեցին վարժական «վերկացով»: Վաշտի հրամանատար, մայոր Սմբատ Քառյանի որոշմամբ՝ խմբերի վերկացի, սպառազինվելու և զորանոցից դուրս գալով ռազմերթի պատրաստվելու գործողությունները ղեկավարում էին կրտսեր սերժանտներ Արտակ Ղուկասյանը և Ծաղկլորյանը:
-Այս վարժանքներն ուսումնական ծրագրի մասն են կազմում և եթե փորձառուների համար արդեն սովորական են, ապա երիտասարդներն առաջին անգամ են նման ծանրաբեռնվածությամբ պարապում: Դրա համար էլ նրանց պետք է օգնենք, սովորեցնենք ու քաջալերենք, որպեսզի դժվարությունները հաղթահարեն,-ասաց կապիտան Գ. Մուրադյանը՝ ուղղելով զինվորների հանդերձանքը:
Հաջորդ երկու օրերին պարապմունքները շարունակվեցին ամբողջական զորամասի կազմով:
Ergebnisse (Englisch) 1: [Kopieren]
Arsene Kotoyani unit under the command of Colonel came to congratulate the staff of the Armed Forces Chief of Staff, Lieutenant-Colonel, General Staff Intelligence Department, Major General Arshak Karapetyan, in the Downtown community secondary school principals and teachers winners: 2015 STARTED IN WINTER TRAINING PULENshvats time when the crew was standing solemnly lined, men, guards brought the glorious military flag, followed by Colonel A. Kotoyani the report of the General Staff, Lieutenant-Colonel J. Kachaturov latter, accepting the report, welcomed and congratulated military personnel on the occasion of the start of the academic year. In response, the crew sounded triumphant anthem of the Republic of Armenia and inspiring Hurin. Then, after a short speech AHTA deputy base commander, Colonel A. Olympians festive meeting open. Speak to the base commander Col. A. Kotoyane appreciated in retrospect, 2014. academic year and noted that military units prevented the enemy from the country's state border, subversive activities in a number of experiments: Fighting task performance and decent service for the past year, a number of military and government soldiers were awarded medals, 103 of them received the departmental diplomas and certificates, gifts to encourage the superior command of the 106 servicemen upon the beginning of the academic year in the colonel said. Kotoyann said. As a commander, I'm sure it will all work through a consistent curriculum requirements, enrich our knowledge and experience of our soldiers and units are ready for any situation entirely to the combat task of co welcomed the start of the academic year sergeant Levon Resources. Afterwards, head of the General Staff, Lieutenant-Colonel. 2015 STARTED IN WINTER TRAINING PHASE-your unit for the year 2014 was not easy, but you were able to perform all tasks successfully, proving that there was and remains one of the best in the armed forces, zoratesaki leader of events shows that the current year will be even more difficult. The rival activated on the front, and the closer April 24, the 100th anniversary of the Armenian Genocide, the more active. That's why you need the right use of learning time and always be ready. Yes, border clashes and will still be there, and how long they will turn into a war or not, depends on you, our army every soldier, every military unit. If we have enough efficiency Border clashes opponent and show our power, will destroy his evil intentions and to our state, our nation's peace. I congratulate you again and again, I wish you and your families health and success over the festive demonstrations of military units march: ♦♦♦ the end of the meeting, Colonel A. Kotoyane units and commanders in consultation with the administration to clarify the next steps. Martavarasharayin Junior command units began the first day of classes for shift-classic cover: Colonel A. The unit's activities was led by Captain G. Mouradian instructions, safety rules after the ksksvein exercises, Major said. Partner's commanders and officers congratulates captain said. Hovannisian 33 th anniversary of the birth. As it was, began training sessions "rose" company commander, Major S. Karyan decision, groups rose, equipping and barracks to prepare for operations beyond the march led by junior sergeants Risky President and Tsaghkloryane: These exercises and if you are part of the curriculum for specialized routine, the first time such a young graduate study, therefore they need to help teach and encourage, to overcome the difficulties, said Captain G. Mouradian, directing soldiers kit. The next two days of classes continued in full military unit.